Skip to main content

PlayStation Plus ze spadkiem liczby subskrybentów

Od czasu przejścia na trzy plany.

Najnowszy raport finansowy Sony ujawnił, że abonament PlayStation Plus stracił prawie dwa miliony użytkowników w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Zgodnie z informacjami podanymi w raporcie, w czerwcu tego roku subskrypcję abonamentu posiadało około 47,3 miliona użytkowników. Przez następne miesiące ich liczba stopniowo spadała, aż 30 września odnotowano, że z usługi korzysta już „jedynie” 45,4 miliona graczy.

Na spadek zainteresowania abonamentem mogła mieć wpływ rosnąca na całym świecie inflacja. Ponadto, w czerwcu tego roku PS Plus rozbito na trzy oddzielne plany, a Sony twierdzi, że po przerobieniu usługi nie udało się jej „rozpędzić”. W temacie spadku subskrybentów wypowiedział się sam prezes od spraw finansów Sony, Hiroki Totoki.

Zauważyliśmy spadek liczby użytkowników PS Plusa” - mówił prezes, cytowany przez serwis VGC. „W drugim kwartale przerobiliśmy naszą usługę i nie zdążyliśmy nabrać tempa. Ponadto, nie organizowaliśmy również żadnego agresywnego marketingu w celu promowania abonamentu”.

Liczba subskrybentów PlayStation Plus oraz aktywnych użytkowników PlayStation Network z końcem każdego kwartału

Totoki nie ukrywa jednak, że firma patrzy w przyszłość z optymizmem. Japoński producent przewiduje, że wraz z pojawieniem się kolejnych tytułów na PS5, oferta abonamentu znów zyska na sile.

W przyszłości położymy większy nacisk na PS5 i będziemy mieli w ofercie bardzo mocne tytuły. W związku z tym będziemy mogli skupić się na promocji usługi, a dzięki temu będziemy w stanie odrobić straty” - dodał.

Zobacz także