Skip to main content

PlayStation ominie Gamescom, ale Microsoft szykuje za to „największe stoisko w historii”

Różne podejścia.

PlayStation potwierdziło, że w tym roku ponownie nie pojawi się na imprezie Gamescom. Całkiem odwrotne plany ma za to Microsoft, który na niemieckie targi szykuje „największe stoisko w historii”.

Japońska korporacja już od jakiegoś czasu nie pojawia się w Kolonii, preferując własne transmisje z cyklu Showcase czy State of Play. Firma na obecny rok nie ma też w planach żadnych większych premier (choć jest Astro Bot) więc zapewne uznała, że nie miałaby zbyt wiele do pokazania na miejscu (choć Concord wydaje się pasować idealnie).

Jakby w odpowiedzi na informacje od Sony, głos zabrał także Microsoft. To przedsiębiorstwo chętnie potwierdziło, że Xbox z całą pewnością pojawi się na Gamescomie, i to od razu z „największym stoiskiem w historii”.

Być może poznamy datę premiery Indiana Jones and the Great CircleZobacz na YouTube

Szczegółów nie podano, ale takie potęgowanie rozmiarów to zapewne pokłosie faktu, że firma obejmuje obecnie też Blizzard i Activision, co oznacza choćby pierwsze rozszerzenie dla Diablo 4 oraz nowe Call of Duty.

Korporacja ma również sporo premier do końca roku, jak Indiana Jones and the Great Circle, Avowed, Microsoft Flight Simulator 2024 czy strategia Ara: History Untold.

Co więcej, Xbox będzie miał sporo miejsca tylko dla siebie, ponieważ Nintendo już w kwietniu potwierdziło, że także nie pojawi się na imprezie w Kolonii. Gamescom odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia. Dzień wcześniej - 20 sierpnia - imprezę rozpocznie Geoff Keighley, za pomocą transmisji Opening Night Live.

Zobacz także