Skip to main content

Pierwszy Unreal może dostać remaster od prawdziwych specjalistów

Studio NightDrive ma doświadczenie w odświeżaniu klasyków gatunku.

Odświeżony Unreal może stać się rzeczywistością. Stephen Kick - szef studia NightDrive, odpowiedzialnego za remaster pierwszego Quake’a i kilku innych kultowych strzelanek - przyznał, że jego zespół jest zainteresowany odświeżeniem klasycznego tytułu od Epic Games.

Informacja pojawiła się podczas rozmowy na platformie Twitter. Jeden z użytkowników portalu zastanawiał się, dlaczego na silniku Unreal Engine nie powstają już gry z serii Unreal. Kick odpowiedział, że Epic Games otrzymało rzekomo propozycję stworzenia remastera kultowego FPS-a.

- Po wypuszczeniu remasteru Quake’a, Cliff Bleszinski skontaktował się w naszym imieniu z Timem Sweeneyem z Epic Games, że moglibyśmy odświeżyć również Unreala - napisał deweloper.

Co ciekawe, na wiadomość dość enigmatycznie odpisał wspomniany Cliff Bleszinski, twierdząc, że „nie skomentuje tego z powodów prawnych”.

Nietypowy tweet twórcy Gears of War szybko wzbudził zainteresowanie fanów, którzy doszukują się w nim nieformalnego potwierdzenia prac nad remasterem.

Przypomnijmy, że pierwszy Unreal zadebiutował w 1998 roku i na swoje czasy zachwycał oprawą graficzną, ciekawą fabułą oraz przyjemną rozgrywką. Samodzielny dodatek z trybem multiplayer - nazwany Unreal Tournament - wyewoluował później w osobną serię sieciowych strzelanek.

Zobacz także