Skip to main content

Pierwszy sezon serialu Twisted Metal oficjalnie zamówiony

Z półgodzinnymi odcinkami.

Serial na podstawie serii Twisted Metal nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Oficjalnie zamówiono bowiem pierwszy sezon produkcji. To kolejna - po Uncharted i The Last of Us - adaptacja cyklu Sony.

Jak informuje branżowy serwis Variety, projekt powstaje dla amerykańskiej platformy streamingowej Peacock. W planach są półgodzinne odcinki, aczkolwiek liczba epizodów nie jest na razie znana.

Serial Twisted Metal to komedia, w której główną rolę zagra Anthony Mackie, znany między innymi z filmów Marvela. Aktor - pełniący także funkcję producenta wykonawczego - wcieli się w pozbawionego pamięci Johna Doe, mleczarza będącego zarazem zręcznym kierowcą.

Ostatnia odsłona serii gier Twisted Metal ukazała się w 2012 roku

Bohater staje przed szansą znalezienia wspólnoty, ale musi przetrwać brutalną walkę samochodową, mierząc się z grupami maruderów w śmiercionośnie niebezpiecznych pojazdach. Nie zabraknie złowrogiego klauna w lodziarce, czyli słynnej „twarzy” serii gier.

Serial bazuje na Twisted Metal - rozwijanego przez Sony cyklu, którego pierwsza część zadebiutowała w 1995 roku. W poszczególnych odsłonach serii uczestniczymy w tytułowym turnieju, walcząc z przeciwnikami kierujących uzbrojonymi wozami.

Pierwsze wieści o adaptacji pochodzą z 2019 roku. Pomysłodawcą projektu jest Rhett Reese i Paul Wernick, którzy wraz z Anthonym Mackiem są także producentami wykonawczymi. Za scenariusz odpowiada Michael Jonathan Smith, będący również showrunnerem produkcji.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Zobacz także