Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze piętnaście minut z polskiego Get Even

Horror pełen tajemnic.

Polskie połączenie Condemned i Zombi - gra Get Even - zapowiada się na ciekawe podejście do popularnego w ostatnim okresie gatunku horrorów. Koledzy z brytyjskiej redakcji mieli niedawno okazję zarejestrować pierwsze piętnaście minut opowieści.

Głównym bohaterem gry jest niejaki Cole Black, który budzi się bez pamięci i musi odkryć dlaczego pewna dziewczyna ma bombę przyczepioną do klatki piersiowej.

Wyjdziemy też na zewnątrz

Gracze mają kwestionować rzeczywistość nieco cyberpunkowego świata, w toku rozgrywki znajdując odpowiedzi na pytania: na temat opuszczonego szpitala, w którym się znaleźli, a także samej dziewczyny.

Jak potwierdza poniższy materiał wideo, całość zaczyna się dość psychodelicznie. Szybko pojawia się jednak broń palna i strażnicy, a wkrótce potem korzystamy z wszechstronnego telefonu do przeprowadzenia pierwszego śledztwa.

Jedną z innowacji w grze jest właśnie zamienienie całego interfejsu na przenoszoną przez postać kamerę, gdzie widać minimapę i wszystkie inne potrzebne wskazówki - a nawet celownik.

Są też specjalne tryby, jak możliwość wykrywania celów przez ściany i inne bariery za pomocą termowizji. Wzorem serii Outlast, urządzenie oświetla też drogę, zwraca uwagę na wskazówki i pozwala wykonywać zdjęcia interesujących obiektów.

Więcej informacji na temat Get Even znaleźć można w naszych wrażeniach z niedawnego pokazu, a także z wywiadzie z Wojciechem Pazdurem, jednym z założycieli odpowiedzialnego za prace studia The Farm 51 z Gliwic.

Tytuł ukaże się 26 maja na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze