Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pielęgniarka - czy będzie 2. sezon

Czy pojawi się kontynuacja serialu.

„Pielęgniarka” to thriller, która ukazuje śledztwo nowej pielęgniarki w duńskim szpitalu. Pernille zaczyna podejrzewać, że pacjenci są specjalnie podtruwani przez jej dobrą koleżankę, Christinę. Zakończenie serialu wyjawia prawdę na ten temat. W poniższym artykule przedstawiamy informacje dotyczące potencjalnej kontynuacji produkcji.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zdradzamy tu zakończenie serialu Pielęgniarka. Jeśli znalazłeś się tu przez przypadek, przejdź na stronę główną serwisu i znajdź coś fajnego do czytania.

Drugi sezon produkcji najprawdopodobniej nie powstanie. Jak dowiadujemy się z zakończenia serialu, to właśnie Christina zabijała pacjentów, wstrzykując im dawki morfiny i diazepamu. Robiła to najprawdopodobniej po to, by następnie ich ratować i udowadniać personelowi szpitala, że jest ona najwyższej klasy specjalistką.

Christina okazała się winna

„Pielęgniarka” została oparta na książce Kristiana Corfixena o tym samym tytule. Lektura bazuje na prawdziwej historii Christiny Aistrup Hansen, która rzeczywiście dopuszczała się czynów przedstawionych w serialu. Została ona skazana za swoje zbrodnie i odsiaduje karę w więzieniu. Więcej o historii Christiny przeczytasz na naszej stronie.

To wszystko najpewniej oznacza, że „Pielęgniarka” to zamknięta w czterech odcinkach opowieść, która nie dostanie kolejnego sezonu. Scenarzyści zmuszeni byliby w kontynuacji oprzeć się o inną historię, która, ze względu na tytuł serialu, musiałaby poruszać tematy medyczne.

Więcej o serialu Pielęgniarka:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Zuzanna Kwasek

Autorka

Komentarze