Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer o ewentualnej wyłączności The Elder Scrolls 6 na PC i Xbox Series X/S

Oraz innych grach Bethesdy.

Phil Spencer z Microsoftu wypowiedział się o potencjalnej wyłączności The Elder Scrolls 6 na PC i Xbox Series X/S.

Szef działu Xbox udzielił wywiadu serwisowi Kotaku. Prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał menedżera, czy 7,5 miliarda dolarów, które koncern wydał na zakup Bethesdy, mogłoby się zwrócić bez wydania kontynuacji Skyrima na konsolach PlayStation.

- Tak - odparł Spencer. - Nie chcę tego za bardzo roztrząsać. W zawartej umowie nie chodziło o zabieraniu gier jakiejkolwiek grupie użytkowników. Nigdzie w podpisanych dokumentach nie ma punktu, w którym zastanawiamy się, jak odebrać dostęp do produkcji części graczy. Chcemy, by więcej osób, a nie mniej, mogło w nie zagrać - wyjaśnił.

Cover image for YouTube videoThe Elder Scrolls VI – Official Announcement Teaser

- Powiedziałbym jednak o modelowej sytuacji, odpowiadając bezpośrednio na zadane pytanie. Myśląc o sprzętach, na których ludzie będą grać, a także liczbie posiadanych przez nas urządzeń (mamy zaś xCloud, PC, Game Passa i konsolę), dochodzę do wniosku, że nie muszę wydawać tych tytułów na platformie innej niż wspieranych przez nas, by podobna inwestycja się zwróciła. Cokolwiek to oznacza - dodał.

Słowa Spencera nie potwierdzają jednak, czy faktycznie The Elder Scrolls 6 i inne przyszłe gry Bethesdy nie pojawią się na PS5. Ograniczył się bowiem tylko do stwierdzenia, że Microsoft nie straciłby, gdyby produkcje ukazały się tylko na PC i Xbox Series X/S.

Microsoft wszedł w posiadanie wielu nowych marek

Niedawno menedżer przyznał, że decyzja w sprawie wydawania kolejnych gier od twórców serii Fallout na platformach Sony będzie zależała od konkretnego projektu. Kotaku przypomina zaś, że jedna z marek koncernu z Redmond obecna jest także na PlayStation - Minecraft.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Elder Scrolls VI

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze