Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fabułę „Pana Samochodzika” dla Netflixa napisał scenarzysta „Cyberpunk: Edgerunners”

Skarb templariuszy.

Nadchodząca adaptacja powieści „Pan Samochodzik i Templariusze” od platformy Netflix ma ciekawego scenarzystę. Okazuje się bowiem, że fabułę produkcji napisał pracownik CD Projekt Red.

Najnowszym projektem podzielił się na Twitterze sam Bartosz Sztybor, zajmujący się w polskim studiu kształtowaniem narracji dla „pobocznych” projektów firmy. To on odpowiadał za historie wiedźmińskich komiksów od wydawnictwa Dark Horse, a później także za popularne anime „Cyberpunk: Edgerunners”, w przypadku którego był też producentem.

Teraz czas na słynną powieść Zbigniewa Nienackiego, wydaną po raz pierwszy w 1966 roku. „Pan Samochodzik i templariusze” opowiada o przygodach tytułowego historyka sztuki, członka ORMO i posiadacza nietypowego pojazdu, który razem z grupą harcerzy poszukuje ukrytych skarbów templariuszy.

W 1971 roku powstał już czarno-biały serial telewizyjny pod tytułem „Samochodzik i templariusze”, ze Stanisławem Mikulskim w roli głównej. Teraz czas na Netflix, który najwyraźniej upodobał sobie odświeżanie polskiego dorobku książkowo-kinematograficznego, szykując także nowego „Znachora”.

Platforma podzieliła się niedawno materiałem wideo z wszystkich nadchodzących produkcji z naszego kraju. Jest też kilka sekund z „Pana Samochodzika”, choćby w zakresie genezy tytułowego pseudonimu. Na osobnej imprezie ujawniono za to wygląd pojazdu detektywa, przypominającego dużego fiata z dospawaną maską ciągnika od klasycznego ciągnika marki Ursus.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze