Skip to main content

Oto SlavicPunk. Gra na bazie twórczości Michała Gołkowskiego dostała zwiastun

Cyberpunk w znajomych klimatach.

SlavicPunk: Oldtimer, czyli izometryczna strzelanka na bazie twórczości polskiego pisarza Michała Gołkowskiego dostała premierowy zwiastun. Możemy na nim zobaczyć fragment rozgrywki oraz poznać zgorzkniałego, głównego bohatera.

Yanus - prywatny detektyw z trudną przeszłością - próbuje przeprowadzić niespodziewane śledztwo, gdzie wszystkie tropy prowadzą do skradzionego nośnika danych. W tym samym czasie bohater próbuje walczyć z własnymi demonami, ulicznymi gangami i niemal wszechpotężną korporacją, odpowiedzialną za upadek miasta, które dawniej nazywał domem” - czytamy w opisie materiału.

Jak możemy zobaczyć na nagraniu, całość czerpie wyraźną inspirację z nurtu cyberpunk, jednak z charakterystycznym dla Gołkowskiego utrzymaniem akcji w klimatach krajów byłego bloku wschodniego. W czasie rozgrywki będziemy mogli najwyraźniej próbować się skradać lub postawić na otwartą konfrontację z wrogami. Prawdopodobnie dostaniemy także dostęp do wymyślnych gadżetów. Trailer można zobaczyć poniżej.

Odpowiedzialne za grę studio Red Square Games powstało w 2021 roku, a na czele zespołu stanął weteran branży Tomasz Zieliński. Będzie to debiutancki projekt ekipy z Krakowa, chociaż w planach są także dalsze produkcje, osadzone w uniwersum Sybirpunk, stworzonym przez Gołkowskiego.

Jeśli natomiast chodzi o samego pisarza, to specjalizuje się on w literaturze fantastyki, science-fiction i powieści historycznych. Do najsłynniejszych cykli autora należą między innymi „Stalowe szczury”, osadzone w alternatywnej historii Pierwszej Wojny Światowej, seria „Komornik”, łącząca elementy fantastyki i post-apo, a także powieści ze znanego uniwersum Stalker, znanego z gier studia GSC Game World.

Zobacz także