Skip to main content

Oszuści sprzedają na Steamie darmowe demo z Supermanem

Za 50 zł.

W kwietniu opisywaliśmy interesujący eksperyment z lataniem w stylu Supermana, przygotowany przez niezależnego dewelopera. Projekt - udostępniony za darmo - jest teraz sprzedawany na Steamie przez oszustów.

Za demonstrację odpowiada jeden z pracowników studia Amber. Na potrzeby prezentacji przygotował wielkie miasto, do czego wykorzystał udostępnione przez Epic Games elementy metropolii z uniwersum Matrixa, dostępne w Unreal Engine 5.

Jak informuje serwis Insider-Gaming, Tyson Butler-Boschma - o nim mowa - stara się teraz jak może, by zwrócić uwagę Valve na problem. Pomimo wysłania wniosku do właściciela sklepu już 7 listopada, wiadomość do dzisiaj pozostaje bez odpowiedzi.

Projekt, którego tytułu nie wymienimy, jest wciąż dostępny na Steamie, wyceniony na 49,99 zł. Jednocześnie, identyczny treści można „legalnie” pobrać za darmo z serwisu Itch.io.

Kto wie, być może Valve szybciej zareaguje na prawników Warner Bros. O ile Butler-Boschma skrupulatnie uniknął w demie jakichkolwiek nawiązań do prawdziwego Supermana, to już „projekt” studia Hero Game Studios - ten na Steamie - nie silił się na taką ostrożność.

Co interesujące, opis na Steamie zapewnia, że w planach jest wprowadzenie dodatkowych treści, takich jak misje, multiplayer, więcej pojazdów i tak dalej. Oczywiście, opisywanej zawartości nie ma co oczekiwać - to najpewniej wszystko próby wyłudzenia 10 dolarów od nieświadomych graczy, zanim gra zostanie usunięta.

Aby niesprawiedliwość była kompletna, materiały wideo od Butlera-Boschmy są obecnie zablokowane w YouTube, właśnie na wniosek... Hero Game Studios. Jak widać, serwis ten działa dużo szybciej niż Valve, lecz także mało precyzyjnie.

Zobacz także