Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ostatnie gry trafią dziś na PlayStation Vita

To koniec nowości w PS Store dla tej platformy.

Zgodnie z obietnicami, sklep PS Store nie zostanie wyłączony na PS3 i PS Vita, ale już dziś - 20 lipca - do sprzedaży trafią ostatnie gry na platformę przenośną od Sony.

Mimo że platforma dystrubucji pozostaje aktywna, to mija właśnie okres przyjmowania przez Sony zgłoszeń od deweloperów, którzy chcieliby wprowadzić swoje tytuły na Vitę. Oznacza to, że handheld nie doczeka się już żadnych nowości.

Ostatnie tytuły, które trafią na PS Vita to humorystyczna gra akcji Russian Subway Dogs z oprawą w stylu retro, a także Ultra Mission - prosty shooter przywodzący na myśl skrzyżowanie Pac-Mana z „czołgami”.

„Teraz widzimy, że wielu z was z pasją podchodzi do możliwości kupowania klasycznych gier na PS3 oraz PS Vita w najbliższej przyszłości. Jestem zadowolony, że udało nam się znaleźć rozwiązanie, by podtrzymać działanie tych funkcji” - stwierdził w kwietniu Jim Ryan, odwołując się do protestów w sprawie zamknięcia PS Store na starszych konsolach.

Ostatecznie 2 lipca bieżącego roku sklep wyłączono tylko na PlayStation Portable. Gdy z tej platformy nadal można jednak kupić w PS Store na innych konsolach - choćby na Vicie.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły