Skip to main content

Osiągnięcia z GoldenEye 007 sugerują remaster

Legenda powraca?

Na serwerach Xbox Live odkryto osiągnięcia z klasycznej strzelanki GoldenEye 007, co część graczy postrzega jako zwiastun rychłego remastera lub nowego wydania.

Osiągnięcia pojawiły się choćby w serwisie TrueAchivements, który regularnie przeczesuje infrastrukturę Microsoftu w poszukiwaniu nowych trofeów. Te posiadają już nawet obrazki i opisy, więc źródło wydaje się być pewne.

Co więcej, lista obejmuje achievementy zapewniające łącznie 1 tys. punktów - a nie 200 punktów, jak w planowanej lata temu wersji dla usługi Live Arcade na Xboksach 360.

Osiągnięcia odblokowała już nawet dwójka użytkowników, o pseudonimach „BigSheep” oraz „Xtinamcgrath”. Duet szybko zidentyfikowano, jako - odpowiednio - głównego inżyniera Jamesa Thomasa oraz szefową do spraw kontaktów ze społecznością Christinę McGrath, ze studia Rare.

Zobacz na YouTube

Właśnie to studio odpowiadało za legendarną produkcję. W ubiegłym roku ujawniono, że Microsoft posiadał już niemal gotowy remaster na X360, lecz ten nigdy nie ukazał się ze względu na problemy licencyjne.

Tytuł debiutował w 1997 roku na Nintendo 64, lecz to nie japońska korporacja stoi podobno na przeszkodzie. Problem są prawa do samego Jamesa Bonda, a także do wizerunku aktorów Pierce'a Brosnana, Seana Beana czy Robbiego Coltrane'a.

Wszystko to sprawia, że oryginalna produkcja nigdy nie trafiła oficjalnie na platformę inną niż Nintendo 64, a ewentualny remaster - jeśli zostanie potwierdzony - będzie sporym wydarzeniem.

Na bazie silnika i systemów rozgrywki Microsoft przygotował później serię Perfect Dark. Teraz producent Xboksów pracuje nad całkiem nową odsłoną tego cyklu, stąd być może chęć przypomnienia graczom także słynnego pierwowzoru.

Zobacz także