Skip to main content

„Opowieści z Narnii” doczekają się kolejnych filmów. Netflix ma już reżysera na celowniku

Z małym doświadczeniem.

„Opowieści z Narnii” doczekają się dwóch kolejnych filmów zleconych przez platformę Netflix. Co zaskakujące, oba projekty ma rzekomo poprowadzić Greta Gerwig, która pomimo nominacji do Oscara, nie ma aż tak dużego i bogatego doświadczenia.

Filmowczyni do tej pory wyreżyserowała zaledwie dwa filmy: „Lady Bird” i „Małe kobietki”. Natomiast teraz przygotowuje trzecią produkcję, „Barbie”, w której główne role zagrają Ryan Gosling i Margot Robbie. Tym bardziej dziwią pogłoski dobrze poinformowanego portalu What’s On Netflix.

Pamiętajmy, że ekranizacje książek C.S. Lewisa, twórcy cyklu „Opowieści z Narnii”, reprezentowały do tej pory kino blockbusterowe, czyli nastawione na dużą widownię i ogromne zyski. W nowe filmy zaangażowano Matthew Aldricha, który będzie architektem cyklu. Scenarzysta współtworzył między innymi barwną animację pt. „Coco” i thriller „Sieć podejrzeń” z Piercem Brosnanem w roli głównej.

Magiczny świat Narnii przyciągał swego czasu ogromne rzesze fanów przed ekrany Zobacz na YouTube

Zwróćmy uwagę, że Netflix już w październiku 2018 roku ogłosił współpracę z The C.S. Lewis Company, czyli spadkobiercami spuścizny po pisarzu C.S. Lewisie. Gigant streamingowy zapowiedział ówcześnie, że planuje realizację wielu widowisk opartych na „Opowieściach z Narnii”.

Zobacz także