Skip to main content

Nowy serial w świecie Gry o Tron na pierwszym zdjęciu. Jest też termin premiery

To już drugi prequel.

HBO bierze się za produkcję nowego serialu osadzonego w uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. Spin-off o tytule A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight opowie o przygodach dwóch przyjaciół przemierzających szlaki Westeros.

Jak czytamy na łamach artykułu Variety, produkcja serialu ruszyła oficjalnie w Irlandzkim Belfaście. Fabułę produkcji oparto na powieści „The Hedge Knight” G.R.R. Martina, będącej pierwszym tomem serii „Tales of Dunk and Egg”.

Opowieść skupia się wokół podróży rycerza Ser Duncana Wysokiego oraz jego giermka. Wydarzenia rozgrywają się niemal idealnie pomiędzy akcją Gry o Tron i Rodu Smoka, gdy Westeros wciąż znajduje się pod władaniem rodu Targaryenów. W sieci pojawiło się już nawet pierwsze zdjęcie, przedstawiające właśnie Duncana Wysokiego przechadzającego sie po ulicach wioski.

Peter Claffey jako Duncan Wysoki. Źródło: Variety

Sto lat przed wydarzeniami z Gry o tron, dwóch niewydarzonych bohaterów wędrowało po Westeros: młody, naiwny, ale odważny rycerz Ser Duncan Wysoki, i jego drobny giermek, Jajo” - czytamy w opisie serialu. „Akcja rozgrywa się w czasach, gdy ród Targaryenów wciąż dzierży Żelazny Tron, a pamięć o ostatnim smoku nie zniknęła jeszcze z żywej pamięci. Na dwójkę przyjaciół czekają wielkie przeznaczenie, potężni wrogowie i niebezpieczne wyzwania”.

Według informacji podanych przez Davida Zaslova - prezesa Warner Bros. - A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight powinno zadebiutować pod koniec 2025 roku. Produkcją widowiska zajmują się Martin oraz Ira Parker wraz z Ryanem Condalem, Vincem Gerardisem oraz Owenem Harrisem.

Zobacz także