Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy patch Diablo 4 z oficjalną listą zmian. Blizzard podał szczegóły

Wzmocnienia klas i bossów.

Zgodnie z obietnicami, Blizzard przedstawił szczegółowy opis patcha 1.1.1, będącego odpowiedzią na głosy niezadowolenia po starcie pierwszego sezonu. Łatka trafi do gry w przyszły wtorek - 8 sierpnia.

Na samym szczycie komunikatu znalazły się zapowiadane już zmiany w balansie wszystkich klas postaci. Szczególną uwagę poświęcono Czarodziejom i Barbarzyńcom - pierwsi powinni cieszyć się większą przeżywalnością dzięki wzmocnieniu defensywnych statystyk, a drudzy szybszą regeneracją punktów furii oraz większymi obrażeniami większości umiejętności. Reszta klas również doczekała się drobnych wzmocnień w liczbach.

Blizzard rekompensuje tym samym bolesne „atrakcje” patcha 1.1.0, w którym między innymi zmniejszono obrażenia zadawane od efektu Odsłonięcia oraz ataków krytycznych. Teraz walka ze standardowymi przeciwnikami powinna być znów odrobinę szybsza. Inaczej sprawa ma sie w przypadku bossów powyżej 80 poziomu, których zdrowie zwiększono o co najmniej 50%.

Czytając dalej dowiadujemy się, że zdobycie 35. poziomu postaci zagwarantuje wypadanie legendarnych przedmiotów po pokonaniu bossów oraz Goblinów Skarbników (choć w ich przypadku wystarczy poziom 15.). Skrzynie będą mogły przechowywać więcej przedmiotów dzięki kolejnej - płatnej - zakładce, a limit stackowania eliksirów został zwiększony do 99 sztuk.

Łatka trafi do gry za niecały tydzień, istnieje więc szansa, że deweloperzy wsłuchają się w głosy krytyki graczy i zmodyfikują listę zmian. Wcześniej informacje były prezentowane w dniu wydania aktualizacji, więc deweloperzy nie mogli otrzymać w porę stosownego feedbacku.

Chcemy też powiedzieć, że nie zamierzamy już nigdy wprowadzać podobnego patcha. Z całą pewnością usłyszeliśmy wasze uwagi w tej kwestii, dlatego chcemy porozmawiać o naszej filozofii i planach, jakie przygotowujemy dla następnych aktualizacji” - mówił niedawno Adam Fletcher, dyrektor ds. społeczności w Blizzardzie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze