Skip to main content

Nowe PS Plus oferuje więcej gier niż początkowo obiecywało Sony

Przynajmniej w Europie.

Dzisiaj w Europie zadebiutowało odświeżone PS Plus, które składa się z trzech opcji abonamentowych. Droższe warianty zapewniają dostęp do kilkuset gier, a okazuje się, że katalog jest obszerniejszy niż obiecywało Sony.

Firma początkowo przekonywała, że subskrybenci Extra i Premium otrzymają do 400 tytułów z PS4 i PS5. Z wyliczeń naszych przyjaciół z brytyjskiego Eurogamera wynika jednak, że oferta obejmuje 429 pozycji.

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja z grami retro z PS1, PS2, PSP i PS3 dla abonentów Premium. Tych miało być maksymalnie 340, a w rzeczywistości dostępnych jest łącznie 404 produkcji. Zdecydowaną większość zestawu stanowią projekty z PlayStation 3, uruchamiane w chmurze i streamowane do odbiorcy - jest ich 365.

W sumie w katalogu odświeżonego PS Plus jest obecnie 833 gier. Z wcześniejszych obietnic Sony wskazywały, że w ofercie znajdzie się 740 tytułów, co oznacza, że ostatecznie jest o niemal sto pozycji więcej.

Nowa wersja usługa Sony to trzy różne plany abonamentowe - Essential, Extra i Premium. Każdy różni się ceną i zawartością.

Zobacz także