Skip to main content

Nintendo pracuje nad horrorem? Firma opublikowała niepokojący zwiastun

Kim jest Emio?

Nintendo znane jest przede wszystkim z tworzenia głównie kolorowych i łagodnych gier, przy których mogą się bawić osoby w każdym wieku. Wygląda jednak na to, że wydawca może szykować skręt w całkowicie odmienne klimaty.

Na należących do firmy kanałach w serwisie YouTube pojawił się niepokojący, ledwie 20-sekundowy zwiastun, zatytułowany „Emio”. Po obejrzeniu planszy z ostrzeżeniem przed „niepokojącą treścią” oraz znaczkiem PEGI 18+ oraz loga Nintendo Switch widzimy materiał stylizowany na nagranie ze starej taśmy filmowej.

Przedstawia ono pusty pokój, w którym nagle przy zakłóceniach obrazu pojawia się tajemnicza postać w płaszczu oraz nałożoną na głowę papierową torbą z dorysowanym uśmiechem. Z tła zaczynają dobiegać dźwięki pianina, a kamera zaczyna wykonywać chaotyczne zbliżenia na różne elementy enigmatycznej postaci - dłonie, maskę czy płaszcz.

Zobacz na YouTube

Na sam koniec przez ułamek sekundy widać (być może) tę samą postać, ale z inną maską - tym razem narysowane oczy są „otwarte”, a uśmiech zmienił się w o wiele bardziej groźny, z wyszczerzonymi zębami. W ostatnich scenach materiału widzimy także japoński napis, który na polski można przetłumaczyć jako „Uśmiechnięty mężczyzna”. Tak też tytuł nosi zwiastun na japońskim kanale firmy, ale na tym różnice się kończą.

Żadnych dodatkowych informacji nie dostarcza także opis filmu, w którym znajdziemy tylko krótki hasztag #KimJestEmio. Również przygotowana już strona internetowa produkcji na razie zawiera jedynie zapętlony fragment zwiastuna.

Oczywiście nie byłby to pierwszy raz, kiedy firma wypuszcza na swojej platformie horror. Na wcześniejszych generacjach sprzętu Nintendo dobrze zadomowiły się m.in. Resident Evil 4 (które to debiutowało na GameCube), Ethernal Darkness (będące tytułem ekskluzywnym) czy Cursed Mountain. Nigdy jednak wcześniej nie zdarzyło się, żeby tytuł należący do tego gatunku produkowało wewnętrzne studio giganta.

Zobacz także