Skip to main content

Nintendo Direct z E3 - Podsumowanie

Nowe Super Mario 3D, Mario Kart i Donkey Kong Country; 12 października premiera Pokemon X i Y.

Podczas zakończonej przed chwilą konferencji Nintendo Direct japoński wydawca podał kilka dat premier i ogłosił nowe produkcje na Wii U.

Poniżej zwiastuny zaprezentowanych gier:

Więcej trailerów znajdziemy na oficjalnym kanale firmy w serwisie YouTube.

Dowiedzieliśmy się, że najnowsze odsłony serii Pokemon - X i Y - ukażą się 12 października. Pojawi się także nowy typ potworków - Fairy. Łapanie Pokemonów wspomogą mini-gry. Nowością jest też tryb Amie, w którym złapanych podopiecznych będziemy mogli karmić, by zwiększyć morale i pogłębić zażyłość.

Na stacjonarnej konsoli Nintendo wiosną przyszłego roku zadebiutuje także Mario Kart 8. Nowością będą elementy trasy z odwróconą grawitacją, które pokonamy do góry nogami lub po ścianach. Pojazdy zamienią się w podręczne szybowce, pomocne przy pokonywaniu przeszkód. Pojeździmy także na motocyklach.

Mario Kart 8 - TrailerZobacz na YouTube

Jeszcze w tym roku ukaże się Super Mario 3D World. W trybie sieciowym zagramy jako jeden z czterech klasycznych bohaterów: Mario, Luigi, Peach lub Toad. Powrócą umiejętności specjalne z poprzednich części serii, dostaniemy za to nowe power-upy. Premiera w grudniu, tylko na Wii U.

Ogłoszono kolejną produkcję na Wii U - Art Academy. Artyści-amatorzy będą mogli skorzystać z narzędzi malarskich za pomocą kontrolera GamePad. Premiera latem.

Nowa gra z serii The Legend of Zelda na 3DS otrzymała podtytuł: A Link Between Worlds.

Do grudnia opóźniono premierę Wii Fit U. The Wonderful 101 zadebiutuje na Wii U już 23 sierpnia, a Bayonetta 2 dopiero w przyszłym roku.

The Legend of Zelda: Wind Waker zadebiutuje na tej samej konsoli w październiku. W odświeżonej wersji przeboju z 2002 roku również wykorzystamy GamePad.

The Legend of Zelda: Wind Waker - TrailerZobacz na YouTube

W 2014 roku otrzymamy także Super Smash Bros - na konsolę stacjonarną i przenośnego 3DSa. Wśród zawodników bijatyki pojawi się m.in. Bowser, Pikachu, Link, Kirby, Samus, Donkey Kong, a nawet mieszkańcy Animal Crossing i Mega Man.

Na stacjonarną konsolę powędruje nowy zestaw mini-gier - Wii Party U. Łącznie otrzymamy 80 różnych zabaw. Premiera w październiku.

W tym roku zagramy także w nową część Donkey Kong Country - Tropical Freeze. Nie zmieniono konceptu rozgrywki - akcję nadal obserwujemy z boku, poruszając się w prawą stronę ekranu. Tylko na Wii U.

Studio Monolith Soft pracuje nad X - nową grą RPG z otwartym światem, inspirowaną serią Xenoblade. Zobaczymy mechy i potwory. Premiera w przyszłym roku na Wii U.

X - Gameplay-TrailerZobacz na YouTube

Zobacz także