Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowa strzelanka Raiders of the Broken Planet z datą premiery

Prolog za darmo.

Sieciowa strzelanka Raiders of the Broken Planet od studia MercurySteam - odpowiedzialnego za dwie części Castlevanii: Lords of Shadow - zadebiutuje 22 września.

Platformy docelowe to PC, PS4 i Xbox One.

Nie ma takiego bicia

Wszyscy zainteresowani będą mogli za darmo pobrać prolog, składający się z dwóch długich misji. Do tego tryb multiplayer na czterech mapach. Następnie gracze mogą zdecydować się na zakup pierwszego rozszerzenia, Alien Myths, za 10 euro (ok. 43 zł).

W dalszej przyszłości ukażą się jeszcze trzy kampanie: Wardog Fury, Hades Betrayal oraz Council's Apocalypse.

Akcja asynchronicznej, sieciowej strzelanki toczy na odległej planecie, na której odnaleziono złoża cennej substancji - Aleph - przyciągającej przeróżnych rzezimieszków.

Rozgrywka przypomina nieco cykl Gears of War, ale z większym naciskiem na walkę wręcz i różnorodność postaci. Ważne mają być też życiorysy poszczególnych bohaterów i konflikty pomiędzy nimi.

Tytuł stawia w głównej mierze na rozgrywki wieloosobowe, z trybami kooperacji i rywalizacji. Gracze będą mogli wcielić się w rolę najeźdźców lub opowiedzieć się po stronie obrońców. Kampania będzie osobną opcją.

Produkcja postawi na rozgrywkę asymetryczną - czteroosobowe drużyny zmierzą się z innym graczem. Problem w tym, że oponent drużyny nie zawsze pojawi się na polu bitwy.

Autorzy tłumaczą, że kierujący antagonistami dołączą do rozgrywki w losowym momencie. Poza tym przed rozpoczęciem starcia sprawdzą, w których bohaterów wcielili się pozostali uczestnicy zabawy. Dzięki temu dobiorą sobie postać mającą największe szanse na sukces.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze