Skip to main content

Nie wszystkie gry muszą być w Game Passie - zapewnia Phil Spencer

W różnorodności siła.

Podczas gdy twórcy coraz częściej zastanawiają się, czy wydawanie gier na Xboksach poza abonamentem Game Pass ma sens, szef tego działu Microsoftu - Phil Spencer - zapewnił, że konsole są otwarte na wszystkie formy dystrybucji.

Popularny menedżer wypowiada się w specjalnym materiale wideo z konferencji GDC, gdzie rozmawiał z Sarą Bond, także zatrudnioną w dziale Xbox.

- Chcę, by było jasne, że w naszej opinii nie ma jednego modelu biznesowego, który zwycięży - przyznał Spencer. - Deweloperzy często pytają mnie: „czy w ogóle obchodzę Xboksa, jeśli nie ma mnie w abonamencie?” i chcę ich uspokoić.

Zobacz na YouTube

- Spoglądamy na stacjonarne sklepy, na ludzi sprzedających i kupujących gry i wiemy, że to ważna część naszego bilansu zysków i strat. Inwestujemy środki w tej sferze, by także tutaj umożliwić twórcom wykonywanie świetnej pracy - dodał.

Abonament Xbox Game Pass debiutował w czerwcu 2017 roku i w dużym stopniu zrewolucjonizował rynek gier wideo, oferując dostęp do szeregu tytułów - także tych najnowszych - za miesięczną opłatę.

- Czasem podaję to jako przykład, jak różnimy się od innych produktów medialnych. Czy to muzyka, czy wideo, modele biznesowe skondensowały się tam do jednego czy dwóch sposobów, które się sprawdzają - mówił Spencer.

- Szczerze wierzę, że fundamentalną przewagą świata gier wideo jest różnorodność modeli biznesowych i ich siła - przyznał.

Zobacz także