Skip to main content

Netflix zapowiedział nowy horror „Bielmo”. Christian Bale w roli głównej

Premiera 23 grudnia.

Netflix przygotowuje dla fanów kina grozy bardzo mocną propozycję na święta i nowy rok. Horror „Bielmo” przeniesie nas do XIX wieku, w którym to Christian Bale w roli detektywa będzie musiał rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw w Akademii Wojskowej w West Point. Premiera w wybranych kinach 23 grudnia, a na platformie 6 stycznia 2023 roku.

Śledztwo okaże się problematyczne ze względu na kodeks milczenia żołnierzy, utrudniający jakiekolwiek przesłuchania. Głównemu bohaterowi pomoże jednak jeden z młodych wojskowych, który kiedyś będzie znany na świecie jako popularny poeta Edgar Allan Poe, prekursor gatunku noweli kryminalnej.

Klimatyczny, kostiumowy horror wyreżyserował Scott Cooper, autor takich produkcji jak „Szalone serce”, „Pakt z diabłem” czy „Zrodzony w ogniu”, gdzie współpracował z Balem, gwiazdą swojego najnowszego filmu. Obok znanego artysty wystąpią m.in. Harry Melling, Gillian Anderson, Lucy Boynton, Charlotte Gainsbourg i Toby Jones.

Gotycki nastrój horroru „Bielmo” tworzy wyjątkową atmosferę tajemnicy i niepewnościZobacz na YouTube

Film „Bielmo” powstał na podstawie powieści „The Pale Blue Eye” Louisa Bayarda z 2006 roku. Warto zauważyć, że Cooper pracuje nad tytułem od dekady. Pojawiają się także spekulacje dotyczące budżetu produkcji, który szacowany jest na około 72 miliony dolarów.

Zobacz także