Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix szykuje film BioShock

Kolejne podejście do adaptacji słynnej serii.

Netflix poinformował, że we współpracy z firmami 2K oraz Take-Two Interactive pracuje nad filmową adaptacją słynnej serii BioShock.

Nie podano żadnych innych szczegółów na temat projektu. Nie wiemy na przykład, czy twórcy zajmą się którąś z konkretnych gier, czy też postawią na własną opowieść. W ogłoszeniu opublikowano grafikę z „jedynki”, z akcją w podwodnym Rapture.

Pewne jest, że przez lata nie brakowało prób przygotowania takiej adaptacji, głównie w wytwórni Universal. Pierwsze starania to 2008 rok, gdy w pomysł zaangażowany był reżyser Gore Verbinski.

Cover image for YouTube videoBioShock Infinite – The Complete Edition Trailer

Na przeszkodzie stanęły kwestie budżetowe. Pieniądze były problemem także w 2013 roku, gdy anulowano kolejne podejście.

Za prace odpowiada teraz Vertigo Entertainment, firma produkcyjna, która ma w dorobku między innymi cykl „Lego: Przygoda”, czy też „To” z 2017 roku. Licencji udziela oczywiście 2K, należące do Take-Two.

Szef tej ostatniej korporacji przypomina w informacji prasowej, że studio Cloud Chamber aktywnie rozwija następną odsłonę cyklu. Dodając do tego współpracę z Netfliksem, jesteśmy głęboko przekonani, że BioShock przyciągnie odbiorców jak nigdy wcześniej”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze