Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix „nigdy nie skasował serialu, który odniósł sukces”. Prezes odpowiada na zarzuty

Twórcy „1899” nie będą zadowoleni.

Jeden z nowych prezesów Netflixa - Ted Sarandos - postanowił odnieść się do zarzutów, jakoby platforma anulowała z niejasnych powodów udane produkcje. Fanów oburzyło między innymi zakończenie serii „1899” po pierwszym sezonie.

- Nigdy nie skasowaliśmy serialu, który odniósł sukces - powiedział Sarandos w rozmowie z agencją Bloomberg. - Wiele z anulowanych tytułów miało dobre intencje, ale przemawiały do małej liczby widzów przy bardzo dużym budżecie. Kluczem do sukcesu jest to, że musisz być w stanie przemawiać do małej publiczności przy niskim budżecie i do dużej publiczności przy dużym budżecie. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz to robić w nieskończoność.

Serial „1899” to niejedyna produkcja, która w ostatnim czasie została anulowana przez Netflix, pomimo dobrego przyjęcia przez widownię. Podobny los spotkał takie serie jak „Bękart z piekła rodem” (nazywaną „Harrym Potterem dla dorosłych”), Warrior Nun”, „Przeznaczenie: Saga Winx” czy „Korporacja Konspiracja”.

Cover image for YouTube video
„1899” miał być nowym hitem Netflixa na miarę serialu „Dark”

Co ciekawe, platforma udostępniła niedawno raport finansowy za czwarty kwartał 2022 roku. Okazuje się, że 7,66 miliona nowych użytkowników zdecydowało się wykupić dostęp do biblioteki serwisu. Jest to zaskakujący wynik zwłaszcza dla analityków giganta streamingu, którzy spodziewali się przypływu na poziomie 4,5 miliona.

Netflix zapowiedział również, że w tym roku na poważnie zajmie się procederem współdzielenia kont przez użytkowników platformy. Istotne zmiany zostaną wprowadzane najpierw w Stanach Zjednoczonych, ale w przyszłości możemy się ich spodziewać także w Polsce.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze