Skip to main content

Netflix chwali się najpopularniejszymi serialami w tym roku

Wyrównana walka o podium.

Netflix opublikował listę najchętniej oglądanych produkcji 2022 roku. Ostatnie kilka miesięcy było dla platformy bardzo obfite, zwycięskie podium należy bowiem do jej autorskich produkcji.

Jak dowiadujemy się z zaprezentowanego podsumowania, zwycięzcą tego roku został czwarty sezon „Stranger Things”. Niedaleko w tyle znalazło się wydane w listopadzie „Wednesday”. Podium zamyka natomiast równie hitowy, co kontrowersyjny „Dahmer”, czyli serial opowiadający o życiu tytułowego mordercy-kanibala.

Poza najlepszą trójką, w rankingu znalazł się też drugi sezon „Bridgertonów”, „Kim jest Anna” oraz czwarty sezon „Ozark”. Listę dziesięciu najlepszych tytułów zamyka czwarty sezon „Virgin River”.

Opublikowano również drugie zestawienie, w którym wymieniono produkcje spoza kręgu anglojęzycznego. W tym przypadku górowało „All of Us Are Dead”, czyli koreański serial opowiadający o epidemii wirusa zombie. Drugie miejsce przypadło historii „Niezwykłej prawniczki Woo” - również koreańskiej produkcji. Podium zamyka kolumbijski thriller „Naznaczone serce”, skupiający się na historii męża, który pragnie zemścić się na swojej żonie.

Na kolejnych pozycja znajdziemy telenowelę „Til Money To Do Us” oraz młodzieżową „Szkołę dla Elity”. Listę zamyka hiszpański thriller - „Nowy Eden”. Wśród najpopularniejszych produkcji nie znalazł sie niestety żaden polski serial. Pełne zestawienie wraz z statystykami oglądalności znajdziemy na oficjalnej stronie Netflixa.

W ramach przypomnienia, całkiem niedawno prezentowaliśmy też garść najciekawszych produkcji, które w 2023 roku wzbogacą bibliotekę platformy. Znalazły się w niej zarówno nadchodzące filmy, jak i seriale.

Zobacz także