Skip to main content

Najpopularniejszy obecnie film Netflixa to opowieść o rekinie w Paryżu

Bestia z Sekwany.

Rekiny w Sekwanie (ang. Under Paris) to nowy przebój Netflixa, który na dobre rozgościł się na szczycie rankingu popularności serwisu. Opowieść o krwiożerczym rekinie grasującym po wodach Paryża zostawia inne produkcje daleko w tyle.

Sporo o filmie mówi już sam tytuł. Rekiny w Sekwanie to francuski horror z naciskiem na akcję, którego fabuła rozgrywa się latem 2024 roku. W Paryżu organizowane są Mistrzostwa Świata w triathlonie, w których skutecznie przeszkodzić może obecność tytułowego rekina pływającego w Sekwanie. Grupa bohaterów łączy siły, by złapać bestię i uratować miasto przed katastrofą.

Produkcja okazała się wystarczającą porywająca, aby utrzymać się na szczycie rankingu Netflixa przez ponad 2 tygodnie od premiery. Jak dowiadujemy się ze strony aktualizującej wyniki popularności, łącznie widowisko zebrało już 69 mln wyświetleń. Pod liczbą kryją się zapewne również osoby, które włączyły film tylko na kilka minut, ale wynik i tak robi wrażenie w porównaniu do kolejnych miejsc w rankingu.

Zobacz na YouTube

Nieco gorzej w porównaniu do wyników oglądalności wypadają oceny. Od premiery w dniu 3 czerwca widowisko uzyskało średni wynik 5,3 punktów na 10 w serwisie IMDB, choć w recenzjach możemy wyczytać, że fani horrorów w podwodnych klimatach będą zachwyceni.

Uważam ten film za całkiem zabawny. Jest pełen typowych klisz z filmów o rekinach: są głupie postacie, ignorancka osoba u władzy i dziwnie wyglądające efekty specjalne. Ma jednak także kilka intrygujących elementów, które stawiają go wyżej od innych produkcji od rekinach” - czytamy w jednej z recenzji.

Zobacz także