Skip to main content

Najpopularniejsze seriale i filmy 2022 roku w streamingu. „Stranger Things” królem

Dane dotyczą rynku amerykańskiego.

Opublikowano rankingi najpopularniejszych filmów i seriali w serwisach streamingowych w 2022 roku w USA. Niekwestionowanym zwycięzcą w statystykach oglądalności został hit Netflixa, „Stranger Things”.

Widzowie przeznaczyli na seans wspomnianego serialu aż 52 miliardy minut, według danych firmy analitycznej Nielsen opublikowanych na portalu Variety. Na drugim miejscu znalazła się seria kryminalna „Agenci NCIS”, która była oglądana przez 38,1 miliarda minut. Co ciekawe, podium zamyka popularny program dla dzieci „CoComelon” z oglądalnością na poziomie 37,8 miliarda minut.

Czwarty sezon „Stranger Things” zwycięża także we wszystkich wewnętrznych statystykach NetflixaZobacz na YouTube

W przypadku filmów prym wiodą animacje, w tym dwie od Disneya. „Nasze magiczne Encanto” zatrzymało widzów przed ekranami na 27,4 miliarda minut, a „To nie wypanda” na 11,4 miliarda minut. Tuż za nimi znalazło się „Sing 2” z wynikiem 11,3 miliarda minut. Warto zaznaczyć, że na liście piętnastu najpopularniejszych filmów dostępnych w streamingu w 2022 jest tylko jedno widowisko od Marvel Studios. Dopiero na jedenastym miejscu znalazła się produkcja „Eternals”, na którą fani poświęcili 4,2 miliarda minut.

Zauważmy, że w omawianych statystykach królują tytuły zaproponowane przez platformy Netflix i Disney, które lepiej poradziły sobie w walce o uwagę widzów w 2022 roku niż serwisy takie jak Amazon Prime Video czy HBO Max. Choć trzeba też przyznać, że ostatnia z wymienionych usług z przytupem rozpoczęła nowy rok za sprawą serialu „The Last of Us”.

Zobacz także