Skip to main content

Na PS5 zmierza nowa gra sieciowa. To projekt londyńskiego studia Sony

Zespół szuka pracowników.

Londyńskie studio Sony ogłosiło, że pracuje nad nową grą sieciową, zmierzającą na PS5.

Zespół znany jest najbardziej z dokonań związanych z muzyczną serią SingStar. W przeszłości deweloperzy odpowiadali również za Blood and Truth - produkcję stworzoną z myślą o rzeczywistości wirtualnej.

Tajemniczy projekt jest jednak najpewniej na wczesnym etapie rozwoju. Przedstawiciele studia przekonują bowiem, że na razie „od podstaw budują ekipę”, która zajmie się przygotowaniem gry. Aktualnie trwają poszukiwania pracowników na różne stanowiska.

O samej produkcji wiadomo niewiele. Pozycja położy nacisk na rozgrywkę wieloosobową i ukaże się na PS5. Sony chce jednak zatrudnić osoby, które mają doświadczenie w tworzeniu map do zabawy w kooperacji - sieciowej i lokalnej.

Londyński zespół szuka też deweloperów zaznajomionych z regularnie rozwijanymi „grami-usługami”, a także speców od tak zwanej monetyzacji i ekonomii wewnątrz tytułu, co wskazuje na obecność mikropłatności.

Informację o tajemniczym projekcie na Twitterze skomentował Hermen Hulst, czyli szef PlayStation Studios. Menedżer stwierdził, że jest „podekscytowany” powstającą produkcją.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza - i zapewne nie ostatnia - gra Sony nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. Nad takim tytułem pracuje na przykład studio Firewalk, które jakiś czas temu podpisało umowę o wyłączność z japońskim koncernem.

Zobacz także