Skip to main content

Mixtape trafi także na PS5. Muzyczna przygoda z pokazu Xbox poszerza listę platform

Wspomnienia nastolatków.

Firma wydawnicza Annapurna Interactive potwierdziła, że Mixtape ukaże się nie tylko na PC i Xbox Series X/S - jak ogłoszono na niedawnej imprezie Microsoftu - ale także na PlayStation 5.

Nietypowy tytuł studia Beethoven & Dinosaur opowiada o przygodach trójki przyjaciół, którzy w ostatnią noc roku szkolnego wybierają się w przygodę. Kluczowa jest licencjonowana muzyka, która będzie stanowiła tło dla odtwarzanych wspomnień, które uformowały ich osobowości.

Zespół z Australii odpowiadał w 2021 roku za udane The Artful Escape, które zdobyło nawet prestiżową nagrodę BAFTA za „osiągnięcie artystyczne”. Wtedy także ważna była ścieżka dźwiękowa i kolorowa oprawa graficzna, więc deweloperzy najwyraźniej postawili na specjalizację właśnie w takim podejściu.

Zobacz na YouTube

„Gracze zanurzą się w pustkowiu nastoletniego życia, odtwarzając kasetę radosnej rozgrywki, od jazdy na deskorolce i latania po robienie zdjęć w opuszczonym parku rozrywki, granie w baseball i organizowanie pokazu fajerwerków z tylnego siedzenia samochodu. To największe hity nastoletniej przyjaźni, od pierwszego pocałunku po ostatni taniec” - czytamy w opisie.

Mixtape może pochwalić się imponującą listą artystów, których muzykę usłyszymy podczas przygody. Wymienić można między innymi DEVO, Roxy Music, Lush, The Smashing Pumpkins, Iggy Pop, Siouxsie and the Banshees czy Joy Division. Premiera w przyszłym roku.

Zobacz także