Skip to main content

Minsc powraca. Baldur’s Gate 3 coraz bliżej wydania pełnej wersji

Ale gdzie jest Boo?

Po ponad dwudziestu latach od debiutu, Minsc oraz Jaheira wracają do serii Baldur’s Gate. Jak ogłoszono podczas The Game Awards, pojawią się w „trójce”, która dostała także trailer oraz wstępny okres premiery - sierpień przyszłego roku.

Poza powitaniem dwójki znajomych twarzy, nowy materiał wideo oferuje też rzut oka na tytułowe miasto, Wrota Baldura. Jest także mimik oraz ujęcia z eksploracji przeróżnych podziemi, a nawet sporych rozmiarów smok.

Słynny barbarzyńca Misc wraca do akcji po porwaniu przez kultystów, dla których przedsięwzięcie nie zakończyło się zbyt szczęśliwie. W trailerze nie widać nigdzie jego odwiecznego towarzysza, chomika Boo. Pozostaje mieć nadzieję, że i ten sympatyczne zwierzak pojawi się w Baldur’s Gate 3.

Ujawniono także edycję kolekcjonerską za 260 euro (ponad 1,2 tys. zł), limitowaną do 25 tysięcy sztuk na całym świecie. Uwagę zwraca 25-centymetrowa diorama prezentująca walkę łupieżcy umysłów z mrocznym elfem.

Do tego szereg bardziej standardowych gadżetów: album z grafikami w twardej oprawie, mapa na płótnie, papierowe karty postaci, brelok na klucze, naklejki, karty do Magic: The Gathering, wielka kostka dwudziestościenna, a nawet certyfikat autentyczności kolekcjonerki.

Sporo gadżetów

Zobacz także