Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft 2 raczej się nie ukaże - przekonują twórcy

"Nigdy nie chcieliśmy sequela".

Wydany w 2011 roku Minecraft to obecnie jedna z najpopularniejszych gier. Twórcy z firmy Mojang przekonują jednak, że pełnoprawna kontynuacja raczej nie powstanie.

- Nie mogę sobie wyobrazić, ze kiedykolwiek pojawi sie Minecraft 2. Wiele nad tym myśleliśmy. Bez wątpienia jesteśmy studiem koncentrującym się wyłącznie na wspomnianej produkcji i zaakceptowaliśmy to - tłumaczy dyrektor kreatywny projektu, Saxs Persson, w rozmowie z magazynem Game Informer.

W Minecrafcie powstało wiele nietypowych konstrukcji

- Z czasem jednak uświadomiliśmy sobie, jak bardzo marka jest elastyczna (…) Zawsze marzyliśmy o stworzeniu więcej niż jednej gry, ale nigdy nie chcieliśmy sequela. Jesteśmy zainteresowani wykorzystaniem tej iskry kreatywności w innego rodzaju tytułach ze świata Minecrafta - dodaje.

Popularna pozycja doczekała się wersji nie tylko na różne platformy sprzętowe, ale i innych produkcji - przygotowano między innymi epizodyczną przygodówkę oraz mobilny projekt na bazie znanej z Pokemon Go technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Obecnie trwają zaś prace nad Minecraft Dungeons, czyli grą w stylu Diablo z eksplorowaniem lochów i eksterminacją szeregu przeciwników. Tytuł zadebiutuje 26 maja na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Źródło: Game Informer

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze