Skip to main content

Microsoft zmienia zdanie - obsługa Twittera wraca na konsole Xbox

Po krytyce użytkowników.

Niedawno Microsoft postanowił usunąć z platform Xbox opcję publikowania obrazków i filmów z gier bezpośrednio na Twitterze. Decyzja spotkała się z krytyką i firma ostatecznie zmieniła zdanie.

Funkcja związana ze znanym serwisem społecznościowym zniknęła w udostępnionej kilka dni temu becie nowej aktualizacji oprogramowania konsol koncernu z Redmond. Testerzy mogli dzielić się materiałami po wcześniejszym przesłaniu grafik i nagrań do urządzenia mobilnego.

Usunięcie opcji nie spodobało się fanom. Na tyle, że Microsoft wycofał się z wcześniejszej decyzji i w kolejnej wczesnej wersji systemu platform Xbox przywrócił obsługę Twittera.

Zobacz na YouTube

Dziękujemy za opinie o zmianie dotyczącej udostępniania materiałów na Twitterze, wprowadzonej w aktualizacji 2204. Ta modyfikacja została cofnięta w nowym buildzie” - pisze Brad Rossetti, który odpowiada za przeznaczony dla testerów program Xbox Insider.

Warto jednak zaznaczyć, że funkcję powiązaną z serwisem społecznościowym tymczasowo usunięto wyłącznie w oprogramowaniu dla uczestników bety. To oznacza, że u większości użytkowników opcja w ogóle nie zniknęła.

Zobacz także