Skip to main content

Microsoft w najbliższym roku wyda co najmniej pięć gier first-party

Nie tylko Starfield i Redfall.

Przedstawiciele Microsoftu zarysowali plany firmy na najbliższy rok fiskalny. Producent Xboksów we wspomnianym okresie chce wydać przynajmniej pięć gier od własnych studiów.

Jak pisze serwis VGC, w trakcie niedawnego spotkania z mediami przypomniano, że w bieżącym roku rozliczeniowym, który zakończy się 30 czerwca, pojawiło się pięć produkcji od koncernu z Redmond - Microsoft Flight Simulator, Psychonauts 2, Age of Empires 4, Forza Horizon 5 i Halo Infinite.

Firma przekonuje, że w nadchodzącym roku fiskalnym chce wydać tyle samo lub więcej gier. Wiadomo, że wśród pozycji są Starfield i Redfall - obie miały ukazać się w najbliższych miesiącach, ale niedawno zostały opóźnione do 2023 r.

Tajemnicą są więc trzy pozostałe tytuły. Możliwości jest jednak sporo: studia Microsoftu pracują bowiem nad takimi projektami, jak Avowed, Hellblade 2, Forza Motorsport, State of Decay 3 i nowe Fable. Nie wiadomo, czy koncern uwzględnia produkcje Bethesdy, będące tymczasowymi exclusivami PlayStation - Deathloop i Ghostwire: Tokyo.

Niewykluczone, że więcej szczegółów producent Xboksów ujawni w najbliższą niedzielę, 12 czerwca - wówczas odbędzie się wielka prezentacja amerykańskiej firmy.

Zobacz także