Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft przyznaje: aplikacja sprawdzająca kompatybilność PC z Windows 11 nie działa poprawnie

Narzędzie tymczasowo wycofano.

  • PC Health Check wycofane
  • Microsoft chce, aby aplikacja wskazywała konkretne problemy
  • Narzędzie powróci jesienią

Microsoft tymczasowo wycofał z serwerów aplikację PC Health Check, która pozwalała sprawdzić, czy dysponujemy komputerem dostosowanym do Windows 11. Narzędzie powróci pod koniec roku, najpewniej jeszcze przed premierą systemu operacyjnego.

„Bazując na informacjach od użytkowników, stwierdzamy, że [aplikacja - red.] nie była w pełni przygotowana do udzielenia oczekiwanych od nas szczegółów odnośnie tego, czemu komputer z Windows 10 nie spełnia wymagań aktualizacji” - czytamy na oficjalnym blogu producenta.

„Tymczasowo usuwamy aplikację, aby nasze zespoły mogły zająć się problemami. Program powróci do trybu online tej jesieni, kiedy będziemy przygotowywać się do przejścia systemu na ogólną dostępność”.

Aktualnie Microsoft zaleca jedynie zapoznanie się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi Windows 11.

PC Health Check wprowadziło dużo zamieszania przez niemożliwość określenia powodu, dla którego komputery użytkowników nie są rzekomo przygotowane na nowy system. Co prawda Windows zaktualizował aplikację, by podawała potencjalną przyczynę blokady aktualizacji, ale najwyraźniej to nie wystarczyło.

Wśród wymagań Windows 11 znajduje się moduł TPM w wersji 2.0. Układ Trusted Platform Module znajduje się w większości nowych laptopów, ale zazwyczaj brakuje go w komputerach stacjonarnych.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze