Skip to main content

Michael Jackson otrzyma film biograficzny. Nie ominie kontrowersyjnych tematów

Zdjęcia wystartują w tym roku.

Zapowiedziano film biograficzny o życiu i twórczości króla popu - Michaela Jacksona - pod tytułem „Michael”. Mówi się, że produkcja nie ominie kontrowersyjnych tematów. Realizacja zdjęć ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Biografia ma przedstawić najważniejsze wydarzenia ze złożonej historii kultowego piosenkarza, od czasów jego pierwszych występów w zespole Jackson 5, aż do zaskakującej śmierci w wieku 50 lat. Źródła portalu Deadline donoszą, że film poruszy też sprawę oskarżeń o pedofilię, o których było głośno w późniejszych latach kariery Jacksona.

Projekt pod patronem wytwórni Lionsgate poprowadzi Antoine Fuqua, reżyser filmów „Dzień próby”, „Do utraty sił” czy „Siedmiu wspaniałych”. Warto przypomnieć, że cztery lata temu miała miejsce głośna premiera kontrowersyjnego dokumentu „Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona”, który przedstawia historię dwóch przyjaciół wokalisty z dzieciństwa.

Po debiuciue dokumentu „Leaving Neverland” niektóre stacje radiowe usuwały piosenki Michaela Jacksona z repertuaruZobacz na YouTube

Co istotne, producentem biografii będzie Graham King, stojący za sukcesem „Bohemian Rhapsody”. Dramat, opowiadający o zespole Queen i ich charyzmatycznym wokaliście Freddiem Mercury, został nagrodzony aż czterema Oscarami. Scenariuszem zajmie się natomiast John Logan, który rozpisał takie widowiska jak „Gladiator”, „Skyfall” czy „Wehikuł czasu”.

Zobacz także