Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Materiały z Total War: Warhammer 2 pokazują rozgrywkę Mrocznymi Elfami

Mapa kampanii i bitwa.

Sega opublikowała dwa filmy poświęcone strategii Total War: Warhammer 2. Nagrania przedstawiają rozgrywkę Mrocznymi Elfami.

Pierwszy film prezentuje fragment toczący się na mapie kampanii. Armia dowodzona przez Malekitha przygotowuje się między innymi do przeszkodzenia Wysokim Elfom w przeprowadzeniu rytuału.

Hydra bywa bardzo groźna

Każdy obrządek przybliża daną frakcję do przejęcia kontroli nad Wielkim Wirem, co zaś jest głównym celem rozgrywki. Zorganizowanie ceremonii jest jednak możliwe dopiero po zdobyciu odpowiedniej ilości specjalnego zasobu, otrzymywanego za wykonywanie misji lub generowanego w wyznaczonych punktach.

Mroczne Elfy bazują na niewolnikach, którzy przynoszą dodatkowe zyski. Problem w tym, że zbyt duża liczba schwytanych jeńców może doprowadzić do wybuchu rebelii. Gracze mogą jednak poświęcić nieszczęśników, by uzyskać bonusy przydatne w bitwach.

Twórcy przygotowali również opcję wynajęcia - za odpowiednią opłatą - najemników. Żołnierze sterowani przez sztuczną inteligencję pojawią się w pobliżu wykonywanego przez oponenta rytuału i postarają się przerwać ceremonię.

Drugie nagranie jest kontynuacją pierwszego, ale przedstawia właściwą potyczkę. W starciu Malekith wraz ze swoimi wojskami stara się zdobyć Cairn Thel, jedną z siedzib Wysokich Elfów.

Podczas pokazanej w filmie walki pokazano między innymi działanie Black Ark - jednostki, dzięki której gracz może zbombardować oponentów z powietrza. Do tego między innymi ziejąca ogniem pięciogłowa hydra czy rozprawiająca się z piechotą konnica.

Poza zaprezentowanymi w obu materiałach frakcjami, w grze pojawią się jeszcze dwie armie - Jaszczuroludzi oraz Skavenów. Akcję osadzono w Nowym Świecie, gdzie znajdą się też przedstawiciele ugrupowań z pierwszej części gry.

Total War: Warhammer 2 zadebiutuje 28 września. Jakiś czas po premierze sequela twórcy opublikują darmową aktualizację, która pozwoli rozgrywać posiadaczom obydwu produkcji wielką kampanię na połączonych terenach z dwóch tytułów.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze