Skip to main content

Life is Strange: Double Exposure to kolejna odsłona serii z Max Caulfield w roli głównej

Tym razem starszą.

Max Caulfield, bohaterka pierwszej odsłony serii Life is Strange oraz prequela Before the Storm, powraca w Life is Strange: Double Exposure. Grę ujawniono dzisiaj poczas Xbox Games Showcase. Premiera 29 października 2024 roku, na PC, Xbox Series X/S i PS5.

Max wciąż interesuje się fotografią i studiuje na prestiżowym Uniwersytecie Caledon. Wyraźnie starsza bohaterka odkrywa, że jej nowa bliska przyjaciółka Safi została zamordowana. Aby temu zapobiec, Max próbuje cofnąć czas - mimo że swoich nadnaturalnych mocy nie używała od lat. Jednak zamiast przenieść się do przeszłości, trafia do alternatywnej rzeczywistości, w której Safi jeszcze żyje.

Zobacz na YouTube

Wkrótce dziewczyna zdaje sobie sprawę, że zabójca znów uderzy, ale teraz musi go powstrzymać w obu rzeczywistościach - a dodatkowo spróbować wytłumaczyć tę dziwną sytuację Safi.

Za Double Exposure odpowiada studio Deck Nine, które w kontekście serii ma na koncie Life is Strange: Before the Storm, Life is Strange: True Colors oraz Life is Strange Remastered Collection.

Ruszyły już preordery na grę. Ich nabywcy zagrają w dwa pierwsze rozdziały opowieści dwa tygodnie przed premierą. Mówiąc o rozdziałach, twórcy gry mają raczej na myśli sekcje opowieści - a nie podział na epizody wydawane w odstępach czasowych.

Zobacz także