Skip to main content

LEGO Bricktales - zapowiedziano grę logiczną dla fanów klocków

Układanie na zawołanie.

LEGO Bricktales to nietypowa produkcja na licencji słynnych klocków. W odróżnieniu od dobrze znanych gier akcji od TT Games, w tytule studia ClockStone zajmiemy się faktycznym budowaniem.

Gracz - a raczej jego minifigurka - trafi do zrujnowanego parku rozrywki. Aby tchnąć w miejsce nowe życie, trzeba będzie rozwiązać szereg zagadek logicznych, przedstawionych właśnie w postaci konstrukcji do zbudowania.

Wszystko to na imponujących makietach z LEGO: od dżungli, przez pustynię, ulice miasta i średniowieczny zamek, na tropikalnej wyspie kończąc. Każda z miejscówek zaoferuje szereg punktów z wyzwaniami: zbudowanie helikoptera, dźwigu, straganu i tak dalej.

Zobacz na YouTube

I choć gracze otrzymają zestaw klocków do wykorzystania, to droga do celu będzie otwarta, by premiować kreatywność - jak przy zabawie prawdziwymi zabawkami duńskiego producenta.

Dodatkowe opcje to możliwość zbudowania własnego bohatera z bogatego zestawu części, tryb piaskownicy ze swobodnym budowaniem, czy też sporo znajdziek do odkrycia na dioramach.

LEGO Bricktales ukaże się jeszcze w tym roku na PC.

Zobacz także