Skip to main content

Konwersja Donkey Kong Country Returns HD na Switch to dzieło polskich deweloperów

Premiera w styczniu.

To polska firma Forever Entertainment zajmuje się przeniesieniem Donkey Kong Country Returns HD na Nintendo Switch. Japońska korporacja zapowiedziała projekt podczas niedawnej transmisji Direct.

Gra jest produkowana przez [studio] na zlecenie Nintendo i zostanie wydana przez tę firmę. Gra zostanie wydana w terminie podanym przez Nintendo” - napisano w komunikacie giełdowym spółki, z którego można też dowiedzieć się, że „warunki finansowe umowy nie odbiegają od standardów rynkowych stosowanych w tego typu umowach”.

Forever Entertainment powstało w 2010 roku, a dzisiaj specjalizuje się właśnie w remasterach i remake’ach na Nintendo Switch, by wymienić między innymi Panzer Dragoon Remake (w 2020 roku), The House of the Dead Remake (2022), Front Mission 1st Remake (2022) i Front Mission 2 Remake (2024).

Zobacz na YouTube

Obecnie spółka zajmuje się jeszcze The House of the Dead 2, Panzer Dragoon Zwei oraz Front Mission 3.

Donkey Kong Country Returns debiutowało pierwotnie w 2010 roku, na Nintendo Wii. Produkt Retro Studios został ciepło przyjęty, sprzedając się w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy. W 2013 roku wydano jeszcze Donkey Kong Country Returns 3D, port na konsole 3DS.

„Polski” remaster na Switch zadebiutuje 16 stycznia. Uwzględni wszystkie osiemdziesiąt poziomów, w tym te przygotowane właśnie z myślą o 3DS.

Zobacz także