Skip to main content

Kontroler X360 wróci do sprzedaży. Hyperkin szykuje wierną replikę

Powrót do przeszłości.

Firma Hyperkin pozyskała licencję Microsoftu i zamierza ponownie rozpocząć produkcję słynnych kontrolerów, które debiutowały wraz z konsolami Xbox 360.

Urządzenie sprzedawane będzie jako Xenon, co stanowi nawiązanie do nazwy kodowej X360. Nie znamy jeszcze daty premiery czy cen, choć wiemy, że projekt zostanie odpowiednio zmodernizowany. Mowa między innymi o kablu USB-C i wejściu jack na słuchawki.

Do tego przyciski Menu, View oraz Share, by pad był w pełni kompatybilny także z konsolami Xbox Series X/S. Sprzęt zadziała także na Xbox One oraz Windows 10 i 11. Smutny wyjątkiem jest brak Xboksów 360 na liście wspieranych platform sprzętowych. Poza standardową czernią i bielą w planach są także wersje różowa oraz czerwona.

Kontroler Xenon

Uważni gracze mogą kojarzyć firmę Hyperkin z wcześniejszego projektu o podobnych założeniach, dotyczącego jednak kontrolera „Duke” z pierwszego Xboksa. W odróżnieniu od tego urządzenia - „słynącego” z bardzo niskiej ergonomii - model Xenon rysuje się jako coś, co można faktycznie użytkować podczas codziennego grania.

Oryginalny pad X360 dostępny był także w wersji bezprzewodowej, podczas gdy opisywany „remake” będzie wymagał kabla do działania. Wspomniany „Duke” z 2018 roku może być też pewną wskazówką na temat ceny - nie był bowiem tani, wyceniony na 70 dolarów (ok. 320 zł - choć cztery lata temu było to „tylko” 239 zł).

Zobacz także