Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koniec epoki. Sega sprzedaje salony gier

Po niemal 60 latach funkcjonowania.

Sega ogłosiła, że sprzedaje dział odpowiedzialny za obsługę salonów gier arcade. Tym samym wszystkie placówki z automatami Sega w Japonii zmienią właściciela i nazwę.

Jak podaje serwis VGC, nieruchomości zakupiła firma deweloperska Genda Inc. Według przedstawiciela spółki, ze względu na historyczne znaczenie salonów arcade w Japonii - w szczytowym okresie było ich niemal 30 tysięcy - lokale wciąż będą funkcjonować, jednak pod nazwą GiGO.

Do najpopularniejszych gier z automatów Segi należą m.in. Daytona USA, Sega Rally czy Virtua Figher.

Genda już w 2020 roku zakupiła 85,1 procent akcji działu Sega Entertainment. Ze względu na trwającą pandemię i lockdown, firma musiała zamknąć wiele lokali, w tym salon w Akihabarze, będący jedną z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Tokio. Teraz deweloper w pełni przejął oddział Segi.

Pomimo sprzedaży lokali, Sega najprawdopodobniej wciąż będzie produkować automaty do gier oraz tworzyć przystosowane do nich gry.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze