Skip to main content

Kolejny rekord liczby użytkowników na Steamie. Już prawie 30 mln

Pomogły zapewne święta.

Wczoraj po południu na Steamie zalogowanych było niemal 28 milionów użytkowników jednocześnie. Dokładnie rzecz ujmując, mowa o 27,942 mln grających i przeglądających sklep.

Krótko po świętach w sieci pojawiły się obawy, że takie liczby mogą już nie wrócić, ponieważ aplikacja Valve została rzekomo zablokowana w Chinach, gdzie dotychczas - i ku sporemu zaskoczeniu - działała bez przeszkód.

Sytuacja okazała się być bardziej skomplikowana niż się pierwotnie wydawało, lecz wszystko wskazuje na to, że nie mieliśmy do czynienia z blokadą, lecz z tajemniczymi, tymczasowymi problemami, a teraz sytuacja wróciła już do normy.

Gratulacje

Wróciły więc także rekordy, a 2 stycznia wydawał się być idealną datą na granie, w ramach niedzielnego odpoczynku po noworocznym świętowaniu. Na podobny pomysł wpadło niemal 28 milionów graczy.

Niedawno - pod koniec listopada - ustanowiono poprzedni rekord, na poziomie 27,38 mln użytkowników. Pomogła wtedy jesienna wyprzedaż, a także Święto Dziękczynienia w USA i słynny Czarny Piątek.

Wcześniejszy rekord - 26,9 mln - osiągnięto w kwietniu. W 2020 roku wynik poprawiano aż sześciokrotnie, podczas gdy globalna pandemia Covid-19 zachęcała - lub zmuszała - do pozostania w domach.

Zobacz także