Skip to main content

Kingdom: The Blood pozwoli rozprawić się z zombie. Gra na bazie serialu

Od platformy Netflix.

Serial „Kingdom” doczeka się własnej gry wideo. Jak ogłosiła platforma Netflix, Kingdom: The Blood od studia Action Square zmierza na PC i sprzęt mobilny. Nie ujawniono daty premiery, ale jest za to pierwszy trailer.

Popularna koreańska seria rozgrywa się w średniowiecznej Korei, podczas apokalipsy zombie. Jako książę Lee Chang staramy się nie tylko przetrwać plagę nieumarłych, ale także rozwikłać tajemnicę zagadkowej choroby, na jaką zapadł król.

Kingdom: The Blood zaoferuje kampanię dla pojedynczego gracza, w której stworzymy własną postać, by w perspektywie trzeciej osoby przedzierać się z mieczem w rękach przez przeciwników, w lokacjach znanych z serialu. W planach są jednak także zmagania sieciowe.

Całość przypomina nieco połączenie Ghost of Tsushima oraz Nioh, podlane gęstym sosem z zombie. Netflix oferuje obecnie dwa sezony „Kingdom”, jest też odcinek specjalny. Nie jest obecnie jasne, czy powstanie trzecia seria - druga debiutowała 13 marca 2020 roku, na krótko przed wybuchem pandemii.

Zobacz także