Skip to main content

John Wick 5 powstanie, jeśli tylko fani będą chcieli

Choć zapewne niezbyt prędko.

Choć John Wick 4 nie trafił jeszcze na ekrany, to fani już snują przypuszczenia odnośnie kolejnej odsłony serii. Temat kontynuacji opowieści o słynnym zabójcy poruszyli w wywiadzie Keanu Reaves oraz reżyser Chad Stahelski.

Przyszłość Johna Wicka nie wydaje się zagrożona. Jak dowiadujemy się z wywiadu opublikowanego na łamach magazynu Total Film, cytowanego przez serwis GamesRadar+, powstanie kolejnej części zależy głównie od tego, jak przyjęta zostanie najnowsza produkcja.

Zobaczymy, jak publiczność zareaguje na to, co zrobiliśmy. Jedynym powodem, dla którego mieliśmy szansę stworzyć te filmy, jest to, że ludziom spodobało się to, co stworzyliśmy” - wyjaśnia Reaves. „Myślę, że musimy poczekać i przekonać się, jak zareaguje na to publiczność. Mam nadzieję, że im się spodoba”.

Podobnego zdania jest sam Chad Stahelski. Reżyser dodał jednak, że na piątą odsłonę serii trzeba będzie trochę poczekać. „Być może będziecie musieli dać mi i Johnowi Wickowi trochę przerwy. Zapytajcie mnie za kilka miesięcy. W następnym tygodniu będę modlił się do filmowych bogów, aby pozwolili mi ukończyć aktualny projekt”- dodał.

Nie wygląda więc na to, by fani Johna Wicka mieli powody obaw. Każdy z trzech wydanych do tej pory filmów spotkał się z niezwykle ciepłym odbiorem widowni, ciężko więc przypuszczać, by w przypadku czwartej odsłony miałoby być inaczej.

W ramach przypomnienia, John Wick 4 trafi do kin 24 marca 2023 roku. W najnowszej produkcji tytułowy bohater zmierzy się z Wysokim Stołem - potężnym sojuszem wrogich sił. Co ciekawe, twórcy zapowiedzieli, że będzie to najdłuższa odsłona przygód legendarnego zabójcy.

Zobacz także