Skip to main content

Jeszcze więcej Władcy Pierścieni. Powstający film anime ma datę premiery

Projekt związany z adaptacjami Petera Jacksona.

Amazon pracuje nad serialem w świecie „Władcy Pierścieni”, ale to nie jedyny projekt związany z dziełem Tolkiena. Warner Bros. przygotowuje film anime i właśnie ujawniło datę premiery produkcji.

Jak poinformowali przedstawiciele koncernu, The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim w amerykańskich kinach zadebiutuje 12 kwietnia 2024 roku. Opublikowano też grafiki koncepcyjne, które wskazują na kierunek artystyczny obrany przez twórców.

Film jest powiązany z ekranizacją „Hobbita” i trylogii „Władcy Pierścieni” w wykonaniu Petera Jacksona. Akcję osadzono 200 lat przed wydarzeniami z pierwszej z wymienionych serii produkcji. Fabuła opowie o Helmie Żelaznorękim, dziewiątym królu tytułowego Rohanu, ukazując powstanie słynnego Helmowego Jaru, o którego bitwę stoczono w „Dwóch wieżach”.

Grafika koncepcyjna z filmu anime (źródło: Variety)

Projekt wyreżyseruje Kenji Kamiyama, który w dorobku ma serial anime Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Za scenariusz odpowiada Philippa Boyens - zdobywczyni Oscara, która napisała skrypt do wspomnianej adaptacji „Władcy Pierścieni”.

Twórcy zaprezentowali dwie grafiki koncepcyjne - jedną na łamach serwisu Variety. Ilustracje sugerują, że pod względem wizualnym produkcja jest spójna ze stylem znanym z ekranizacji od Petera Jacksona.

Grafika koncepcyjna z filmu anime

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim zapowiedziano w ubiegłym roku. Projekt powstaje w studiu Sola Entertainment, które na koncie ma między innymi animowane Blade Runner: Black Lotus.

Zobacz także