Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn wygląda świetnie w VR - dzięki modyfikacji

Widok z oczu Aloy.

Doświadczony twórca modyfikacji - Luke Ross - przygotował projekt umożliwiający sprawdzenie Horizon Zero Dawn na sprzęcie rzeczywistości wirtualnej.

To wymagało sporych przeróbek, ponieważ tytuł stawia domyślnie na kamerę zza pleców głównej bohaterki, podczas gdy do zabawy VR zadbano o widok z oczu Aloy. Problemem są przerywniki filmowe, gdzie taka perspektywa nie do końca współpracuje.

Być może kwestię uda się poprawić w przyszłości, ponieważ prace nadal trwają. Dlatego też mod dostępny jest obecnie jedynie za opłatą, dla wspierających twórcę projektu na Patreonie.

Możliwości modyfikacji prezentuje powyższy materiał wideo. Jak widać, kanał „Cas and Chary VR” nie może się nachwalić. To „być może najbardziej zdumiewający postapokalipstyczny świat w pierwszej osobie” - zapewnia grająca.

Ten sam Luke Ross ma obecnie ręce pełne pracy, ponieważ równolegle pracuje także na modami z rzeczywistością wirtualną dla Cyberpunk 2077 oraz Red Dead Redemption 2. Jego platforma R.E.A.L. VR napędza także udaną wersję GTA 5 w VR.

Projekty wspierają wszystkie najważniejsze urządzenia dostępne na rynku: Oculus, SteamVR oraz OpenXR.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze