Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - "symulowane" 60 FPS i porównanie z pierwszą częścią

W nowym materiale.

Prowadzony w serwisie YouTube kanał ElAnalistaDeBits opublikował nagranie, w którym porównano zaprezentowane wczoraj Horizon Forbidden West z pierwszą częścią cyklu i pokazano, jak gra będzie wyglądać w 60 FPS.

W okolicach 3. minuty materiału przedstawiono fragment gry, działający w „symulowanych" 60 klatkach na sekundę. Efekt eksperymentu wydaje się zadowalający - produkcja jest płynniejsza niż w oficjalnym filmie od Sony, zarejestrowanym w 30 FPS.

Nagranie porównuje też Horizon Forbidden West z pierwszą częścią. Wideo wskazuje, że w sequelu poprawiono mimikę postaci, czyli jeden z elementów krytykowanych w poprzedniej odsłonie. Nieznacznie zmieniono też wygląd Aloy, której twarz jest nieco mocniej zaokrąglona i posiada widoczniejsze piegi. Zmodyfikowano również kształt nosa bohaterki.

Twórcy zwiększyli też geometrię otoczenia i znacznie udoskonalili fizykę wody, która w kontynuacji odegra istotniejszą rolę (pojawi się opcja nurkowania). Autor analizy zauważył także, że nadchodząca produkcja zaoferuje więcej wysokiej roślinności, uginającej się po zetknięciu z podopieczną graczy.

Poprawiono również walkę, poprzez dodanie nowych animacji. Wydaje się też, że zwiększono dystans rysowania obiektów oraz ulepszono fizykę piasku i oświetlenie. Ponadto w tytule nie zabraknie destrukcji otoczenia.

Data premiery Horizon Forbidden West nie jest znana, ale gra powinna ukazać się jeszcze w tym roku. Pozycja zmierza na PS5 i PS4.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze