Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Helldivers 2 otrzymało datę premiery. Jest też gameplay przepełniony walką

Współpraca przede wszystkim.

Twórcy Helldivers 2 wykorzystali State of Play, by podać oficjalną datę premiery - gra zadebiutuje 8 lutego 2024 roku na PC i PlayStation 5. Jest też nowy gameplay z wcale nie udawaną rozmową graczy biorących udział w zabawie.

Data premiery może być pewnym zaskoczeniem. Jeszcze na początku sierpnia informowaliśmy o nieoficjalnych planach wydania gry w październiku. Wygląda jednak na to, że Arrowhead Game Studios mogło przestraszyć się konkurencji i zdecydowało się na mniej zatłoczony termin. Strzelanka musiałaby bowiem konkurować m.in. z Forza Motorsport, Assassin's Creed Mirage, Lords of the Fallen, Alan Wake 2 czy Marvel's Spider-Man 2.

Twórcy opublikowali też nowy gameplay z nieco zabawną „taktyczną rozmową gamerów”, z wypowiedziami typu „osłaniam cię od prawej” czy „zabezpieczam teren”. Najważniejsze jest jednak, że materiał pokazuje całkiem spory fragment misji, w której wojsko Superziemi próbuje wbić demokrację do głów obcych form życia.

Gameplay z pewnością podkreśla istotę współpracy w Helldivers 2. Jeśli członkowie ekipy się nie dogadają, to wcale nie jest trudno przypadkowo zabić sojusznika, choćby niefortunnie wskazując miejsce nalotu. Są tu też potężne wyrzutnie rakiet, które może nam przeładować tylko inna osoba z drużyny.

Zasady rozgrywki są więc podobne do „jedynki”, choć perspektywa TPP sporo zmienia. Pozostaje jednak kwestia wydajności, bo powyższy gameplay nie zawsze wydaje się działać w 60 klatkach na sekundę - a biorąc pod uwagę wysokie tempo rozgrywki, byłby to raczej wymóg.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze