Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Helldivers 2 najwyraźniej nie boi się konkurencji. Poznaliśmy miesiąc premiery

Informacje niepotwierdzone, ale prawdopodobne.

Wygląda na to, że Arrowhead Game Studios nie boi się premier wielkich gier i wrzuca swoje Helldivers 2 w jeden z najbardziej zatłoczonych miesięcy - październik.

Informacje nie są ani oficjalne, ani potwierdzone, ale to łakomy kąsek dla fanów kooperacyjnych strzelanek, bo do tej pory nie znaliśmy nawet przybliżonej daty premiery gry. Wieści pochodzą od znanego leakera Toma Hendersona, który uzyskał dostęp do dokumentu wysłanego do członków programu partnerskiego Sony.

Japoński koncern zaleca adresatom listu, żeby „wspominać, że gra zostanie wydana w październiku. Szanse, że wieść okaże się prawdziwa, są więc całkiem wysokie.

Oznacza to, że Helldivers 2 będzie musiało naprawdę dzielnie walczyć o serca (i portfele graczy). W październiku debiutuje między innymi Forza Motorsport, Assassin's Creed Mirage, Lords of the Fallen, Alan Wake 2, Marvel's Spider-Man 2, Super Mario Bros. Wonder, Cities: Skylines 2 czy Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1.

Włączenie gry do któregoś z popularnych abonamentów na premierę z pewnością by pomogło, ale przypomnijmy, że Helldivers 2 trafi wyłącznie na PC i PS5, więc nie ma mowy o obecności w bibliotece Microsoftu, a na szybką premierę w ramach PS Plus raczej nie ma co liczyć.

Podobnie jak w pierwszej części, w Helldivers 2 wcielamy się w mieszkańców Superziemi, których obdarowano wielkim zaszczytem dołączenia do elitarnej jednostki bojowej, by bronić planety przed insektoidalnymi przeciwnikami. Sequel wprowadza gruntowną zmianę - rezygnuje z kamery top-down, stawiając na klasyczny widok TPP. Niedawno zadebiutował gameplay, któy dobrze pokazuje, czym jest ta gra.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze