Skip to main content

HBO Max usuwa kultowe seriale na czele z „Westworld”. Wdraża plan oszczędnościowy

Znikną w najbliższym czasie.

HBO Max szuka oszczędności, dlatego niedługo z platformy zniknie kilka dużych produkcji. Najbardziej zaskakuje decyzja o usunięciu serialu „Westworld”, który wydawał się jednym z kluczowych projektów giganta streamingowego.

Podobny los spotkał także serię „Nierealne” (ang. „The Nevers”), która nie doczekała się nawet drugiej odsłony. Co ciekawe, HBO pozbywa się też produkcji „Minx”. Wydawało się, że tytuł odniósł sukces i przynosi zyski. Zamówiono nawet kolejny sezon, a twórcy byli już w trakcie finalizowania zdjęć. Teraz niestety otrzymali informację, że ich serial musi poszukać nowego domu.

Ponadto, zrezygnowano również z serii „Kroniki Gordity” oraz „Love Life”. Jak informuje portal Deadline, czystka jest przeprowadzana w ramach cięcia kosztów, które trwają od jakiegoś czasu w spółce Warner Bros. Discovery. Nie podano oficjalnej dokładnej daty, kiedy wspomniane produkcje ostatecznie znikną, ale z pewnością wydarzy się to w niedalekiej przyszłości.

HBO pokładało duże nadzieję w serial „Westworld”Zobacz na YouTube

Spekuluje się, że Warner Bros. planuje przenieść seriale „Westworld” i „Nierealne” na rynek kanałów FAST, będących połączeniem telewizji i platform VOD. Na razie jednak nie znamy zbyt wielu szczegółów, na jakich zasadach nastąpi transfer treści i gdzie finalnie będziemy mogli je oglądać. Wiemy natomiast, że nie powrócą one już na HBO Max.

Pamiętajmy, że w wyniku coraz słabszych ocen kolejnych sezonów „Westworld” HBO postanowiło anulować piątą odsłonę serialu, pomimo że twórcy byli gotowi kontynuować tę historię.

Zobacz także