Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HBO Max drożeje, choć na razie tylko w USA i Kanadzie

Pierwsza podwyżka od maja 2020 r.

Cena za miesięczną subskrypcję usługi HBO Max właśnie się podniosła o jednego dolara w USA i Kanadzie. To pierwsza taka podwyżka w Ameryce Północnej od czasu uruchomienia platformy w maju 2020 r. Inne rynki na razie mogą spać spokojnie.

To oznacza, że abonenci będą teraz płacić 15,99 dolarów miesięcznie zamiast 14,99 dolarów. Co ciekawe, zmiany wprowadzone przez Warner Bros. Discovery sprawiają, HBO Max okrzyknięto mianem najdroższej usługi streamingowej na rynku amerykańskim, ponieważ wyprzedziła nawet Netflixa, którego najpopularniejszy pakiet kosztuje teraz 15,49 dolarów.

„Podwyżka ceny o jednego dolara pozwoli nam na dalsze inwestycje w zakresie dostarczania jeszcze większej ilości programów definiujących kulturę i poprawę jakości obsługi klienta dla wszystkich użytkowników” - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym umieszczonym na portalu Deadline.

Wiemy, że HBO Max ma planach połączyć się z platformą Discovery+, a powstały w ten sposób serwis otrzyma nową nazwę w celu zwiększenia jego atrakcyjności na rynku. Wciąż nie znamy dokładnej daty fuzji. Wstępnie zaplanowano ją na wiosnę tego roku.

W styczniu na HBO Max zadebiutuje między innymi serial „The Last of Us”

Przypomnijmy, że HBO Max pojawiło się w Polsce 8 marca 2022 roku. Do końca miesiąca można było nabyć bezterminową subskrypcję za 19,99 zł miesięcznie. Potem od kwietnia cena wzrosła do 29,99 zł i tyle aktualnie wynosi. Roczny abonament można wykupić za 234,99 zł.

Warner Bros. Discovery nie poinformowało na razie, czy zmiany dotkną także innych rynków. Warto zauważyć, że amerykańskie przedsiębiorstwo wciąż wdraża oszczędnościowy, w ramach którego usunięto niektóre treści. Niedawno z biblioteki seriali dostępnych na HBO Max zniknęły takie produkcje jak „Westworld”, „Nierealne”, czy „Minx”.

O autorze
Komentarze